Jak zostać wolontariuszem?

Jeśli masz trochę wolnego czasu i chciałbyś podzielić się z nami swoją wiedzą, zdobyć doświadczenie, spotkać wielu ciekawych ludzi – zostań wolontariuszem. Każdy wkład jest wyjątkowo cenny i zostanie odpowiednio doceniony. Wolontariusze przychodzą do nas ze swoimi pomysłami lub włączają się do już realizowanych projektów: prowadzą zajęcia, wykonują  dokumentację fotograficzną, projektują ulotki, bądź pomagają akcyjnie (np. podczas Dnie Sąsiada lub Święta Wolontariusza).

Z wolontariuszami zawieramy porozumienia o współpracy zgodnie z Ustawą o pożytku publicznym i wolontariacie.

KROK 1

Umów się na spotkanie z koordynatorem wolontariatu w Surmie. Przed spotkaniem przejrzyj nasze projekty i zastanów się, który Cię najbardziej interesuje. Nie przejmuj się, jeśli jeszcze nie wiesz dokładnie, co chciałbyś robić.

KROK 2

Przyjdź na spotkanie i opowiedz o swoich zainteresowaniach, umiejętnościach i pasjach. Razem z koordynatorem ustal, w jaki sposób chciałbyś nam pomagać, ile czasu możesz na to poświęcić i jak długo chcesz z nami współpracować.

KROK 3

Podpisz porozumienie o wolontariacie.

KROK 4

Rozpocznij przygodę z wolontariatem.

KROK 5

Po zakończeniu Twoich działań, zaprosimy Cię na ewaluację, czyli spotkanie mające na celu podsumowanie Twojej pracy (sukcesów, trudności, planów na przyszłość).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s