Śladem historii rodziny

W każdym domu istnieje miejsce, w którym przechowujemy rodzinne pamiątki, stare fotografie, na których możemy odnaleźć cząstkę nas samych, kawałek historii naszej rodziny.

Zbiory fotografii rodzinnej stanowią bezcenny materiał dla badaczy z wielu dziedzin nauki. Są autentycznym dokumentem z epoki, a dzięki nowoczesnym metodom zapisu i konserwacji mogą być trwale zabezpieczone. Ważne jest żebyśmy wszyscy docenili ich wartość, i to nie tylko emocjonalną. Odgrzebując stare fotografie z kufra naszych dziadków odkrywamy inne światy, światy już nieistniejące, często zapomniane.

„Śladem historii rodziny” to projekt ważny, dający każdemu możliwość podsłuchania starych rodzinnych opowieści. To okazja, żeby najmłodsze pokolenie dowiedziało się czegoś więcej o sobie, o swoim pochodzeniu, korzeniach, przodkach. To w końcu okazja do integracji społeczności lokalnych i nawiązania trwałych sąsiedzkich kontaktów.

Do udziału w projekcie „Śladem historii rodziny” – ślubne fotografie z rodzinnego albumu zaprosiliśmy wszystkich dorosłych mieszkańców Ochoty i Warszawy. Przedmiotem akcji były zdjęcia ślubne wykonane do 1950 roku. Efektem przedsięwzięcia była wystawa, której wernisaż odbył się na Dzień Sąsiada 24 maja 2014 r., w Klubie Osiedlowym Surma, ul. Białobrzeska 17.

Film o wydarzeniu:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s