Nasza misja

Misją Klubu Osiedlowego SURMA, filii Ośrodka Kultury Ochoty, jest SPOTKANIE Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM. Wierzymy, że dzięki tworzeniu więzi, życzliwych kontaktów między ludźmi, edukowaniu, mobilizowaniu do działania jesteśmy w stanie wspólnie stworzyć wyjątkowe miejsce, do którego wracają mieszkańcy.

Pracujemy w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców naszego osiedla wyznaczonego ulicami: Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Szczęśliwicka – Kopińska. Nasze projekty należą do obszaru szeroko pojętej kultury. Poszukując lokalnych rozwiązań, współdziałamy z mieszkańcami, przedstawicielami instytucji oraz organizacji pozarządowych, a także korzystamy ze stałej pomocy wolontariuszy.  Podejmujemy też działania społeczne. Zależy nam, aby ludzie uczyli się funkcjonować w kulturze samopomocy. Ci, którzy otrzymują od nas nowe umiejętności i wiedzę, mają następnie możliwość podzielenia się nią z innymi.

Jakość naszej pracy jest potwierdzona Certyfikatem Centrum Aktywności Lokalnej przyznanym przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Surma wykorzystuje metodę CAL, która polega m.in. na promocji pracy wolontarystycznej, aktywizacji i mobilizacji mieszkańców do rozwiązywania grupowych problemów, szkoleniu lokalnych liderów, etc.

Istniejemy od 1994 roku, zyskaliśmy wiernych przyjaciół i odbiorców naszych projektów. Propozycje Klubu są skierowane zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do osób dorosłych oraz seniorów. Od 2000 r. działalność Klubu wspiera Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Białobrzeska”.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s